SILVER & METAL / Silver / Fiskspade 10007131
nr 1000 7131
Fiskspade
silver, med trähandtag, genombruten, Holländska stämplar, the Second Half of the Nineteenth Century, length: 36, 5 cm,
silver, med trähandtag, genombruten, Holländska stämplar, 1800-talets andra hälft, längd: 36, 5 cm, vikt: 120 g brutto
1000
SEK 700
Monday December 14 2015
at 19:30:33
14/12 19:18:56
- Thema-auction
Dec 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver